Zemplínské čučoriedky

O nás

Na začiatku bola myšlienka... Vytvoriť niečo zaujímavé, netradičné, niečo čo sa dostane do povedomia ako "dobrá vec"...

Dnes je z toho vášeň, radosť, ktorá prinavracia energiu, ktorú do tejto "myšlienky" denne vkladám.

Čučoriedka je rastlinka, ktorá si získala moje srdce či už v čase kvitnutia svojou vôňou, bzučaním opeľovačov, chuťou a zdravotnými účinkami plodov i nádherným sfarbením listov na jeseň... Vždy je na nej čo obdivovať....

Naša čučoriedková farma bola založená v roku 2012.

1. etapa výsadby prebehla na jeseň 2013

2. etapa na jar 2014

3. etapa na jeseň 2014

 

Za našou celoročnú starostlivosť sa nám naše rastlinky odvďačili prvou úrodou už v lete 2014.

Naše odrody

SPARTAN - veľmi skorá odroda

BLUECROP - stredne skorá odroda

CHANDLER - stredne neskorá až neskorá odroda

Ako a kde pestujeme naše čučoriedky

Čucoriedky prestujeme ekologickým spôsobom /bez používania chémie/ vďaka čomu vynikajú svojou kvalitou, chuťou a sú skutočnou lahôdkou pre Váš stôl. Pri ich zveľadovaní nám pomáha náš poradca, dnes už skôr kamarát, pán Ing. Daniel Šimala.

Prestujeme ich pre Vás v južnom rohu Zemplína v obci Bieľ. V tejto oblasti je počet slnečných dní oveľa vyšší ako v iných oblastiach Slovenska, preto sú naše čučoriedky nielen chutné, ale aj skutočné nasýtene vitamínmi a antioxidantmi.

Cesta nášho ovocia je prísne kontrolovaná od zberu až k spotrebiteľovi /ovocie dodávame priamo zo sadu do partnerských farmárskych obchodov/. Naši zákazníci dostanú čučoriedky top kvality, plné chuti, poskytujúce neporovnateľný kulinársky zážitok. 

Ochutnajte a ohodnoťte ju sami ...

Naše produkty

Čerstvé ovocie

Hlavným produktom nášho sadu sú čerstvé čučoriedky. Vždy sú nazbierané v ranných hodinách, aby prehriatím slnka sa neznížila trvanlivosť bobuliek. U našich partneroch vždy nájdete čerstvé ovocie, lebo čerstvé čučoriedky sú dodávané 2x do týždňa a tak nie je botrebné ich ošetriť žiadnou látkou na ovplyvnenie zrelosti a zvýšenie trvanlivosti. Pre uchovanie čerstvosti sa čučoriedky majú skladovať v chladničke, túto podmienku musí dodržať každý náš obchodný partner. Dodržanie určených podmienok je zárukou toho, že naše čučoriedky aj chuťovo a čo sa týka čerstvosti sú neporovnateľné s čučoriedkami ktoré sa predávajú v bchodných reťazcoch. Tie sú veľakrát prepravované tisíce kilometrov bez chladenia, až kým sa dostanú na stôl slovenských spotrebiteľov. Kvôli neideálnym podmienkam počas prepravy výrazne sa  znižuje obsah vitamínov a antioxidantov v ovocí.

Ak chcete cítiť pravú, výbornú chuť čučoriedok, odporúčame Vám ochutnať čerstvo nazbierané čučoriedky priamo v nášom sade, alebo u niektorého z našich obchodných partnerov (pripravujeme).

 

 

 

100% čučoriedkový džem

Oproti v obchodoch dostupných čučoriedkových džemoch, náš naozaj obsahuje 100% čučoriedok. Výrobcovia bežne uvádzajú na obaloch  výraz obsah ovocia, namiesto výrazu obsah čučoriedok, čo im umožňuje časť (aj 90%) nahradiť lacnejším, zo zdravotného hľadiska menej cenným ovocím. Náš džem okrem čučoriedok neobsahuje iné ovocie, ani žiadne konzervanty alebo umelé prísady. Preto intenzita chuti je podstatne výraznejšia v porovnaní ostatnými, bežne dostupnými čučoriedkovými džemami.